Info

Siit leiad infot kaebuste ja ettepanekute esitamise kohta, lisaks soovitusi hammaste hooldamise kohta

Kaebused ja ettepanekud

  • Kaebused ja ettepanekud saab esitada kirjalikult kohapeal või e-maili teel: agnes@kiislerhambaravi.ee. Kaebuste puhul palume kirjutada patsiendi nimi, millal visiit toimus ning millist ravi või protseduuri sooritati, samuti võiks olla lisatud ka kaebuse esitamise põhjus. Kirjalikele kaebustele ja ettepanekutele vastatakse 3 tööpäeva jooksul.
  • Suuline kaebus või ettepanek on soovitatav esitada kohapeal kohe visiidi ajal.
  • Anonüümseid kaebusi ei menetleta.
  • Kui patsient ei jää rahule kaebuse lahendusega, on võimalik pöörduda Tervisekassa või Terviseameti poole, kontaktid vastavalt: info@tervisekassa.ee,
kesk@terviseamet.ee

Soovitused

Toitumisega seotud soovitused

Suutervisele aitab palju kaasa õigesti toitumine. Samuti on väga oluline loobuda ebatervislikest harjumustest (suitsetamine või magusate jookide tarbimine). Toidukordade vahel tuleks hoida vähemalt kolm tundi ja janujoogiks eelistada vett.

Hammaste harjamisega seotud soovitused

Hambaid tuleb pesta 2 korda päevas (hommikul ja õhtul). Alustada tuleks tagumiste hammaste keelepoolsest küljest, seejärel mälumispinnad ning kõige lõpus põsepoolsed pinnad. Vältida tuleks liiga tugevat survet. Hambapastast piisab herneterasuurusest kogusest. Hammaste pesemise lõpus tuleks harjata ka keelt. Kindlasti ei tohiks unustada ka hambavahede puhastamist, selleks kasutada hambaniiti või hambavaheharja.

Hammaste juureraviga seotud soovitused

Hammas millel juurekanaleid ravitakse, võib olla pisut hell ning valulik. Valulikkust võib esineda mõne päeva jooksul peale juureravi teostamist, kuid mõnikord esineb ebamugavustunnet kauem.

Hammaste eemaldamise järgselt seotud soovitused

Hamba eemaldamise järgselt asetatakse haavale steriilne marlitampoon u. 30 minutiks. Selle ajaga tekib verehüüve, mis kaitseb haava.  Haava loputusi hamba eemaldamise päeval ei tohiks teha, sest see segaks verehüübe tekkimist ja haava paranemist. Tuimestuse möödudes võib esineda valu ja hellust, selle leevendamiseks võib kasutada apteegi käsimüügis olevaid valuvaigisteid. Peale hamba eemaldamist peaks vältima söömist u. 2 tundi. Esimesel õhtul hammaste harjamisel püüda haava katvat verehüüvet mitte vigastada ega loputada suud. Edaspidi harjata hambaid tavalisel viisil.

Usalda oma naeratus meie kindlatesse kätesse